Чимало людей гріються взимку біля батарей центрального опалення, вважаючи печі пережитком минулого, але для багатьох вони — щоденна реальність. Особливо небезпечно, коли пічним опаленням користуються люди похилого віку, самотні пенсіонери, інваліди, що лишилися без опіки рідних та близьких. Саме у їхніх помешканнях найчастіше виникають пожежі, бо досягти, щоб піч завжди перебувала у безпечному стані, дуже клопітно й важко.

  З настанням прохолодної осінньої погоди в селах, селищах почали переважно використовувати пічне опалення. Порушення правил пожежної безпеки при їх експлуатації приводить до виникнення випадків пожеж. Найбільша кількість пожеж трапляється на початку опалювального сезону, коли після тривалої перерви не всі димарі та печі готові до використання.

 

Категорично заборонено:

- розпалювати опалювальні печі легкозаймистими та горючими рідинами;

- залишати печі, в яких горить вогонь без нагляду;

- дозволяти розпалювати печі та нагляд за ними дітям;

- розташовувати меблі, шафи та інше обладнання біля печей. Відстань до них має становити не менше як 0,7 м., від топкових отворів – не менше як 1,25 м;

- проводити топлення печей дровами, довжина яких перевищує розміри топника;

- сушити та зберігати на поверхні опалювальних печей горючі предмети;

- використовувати несправні та невідремонтовані опалювальні печі;

- закривати піддувало опалювальної печі, коли в ній ще горить вугілля або лишились недопалки дерева, вугілля тощо, бо це може призвести до отруєння чадним газом.

- виносити та викидати незагашене вугілля ближче 15 метрів від будівель.

 

 

Старший майстер виробничого навчання

Криворізьких курсів 1 категорії НМЦ ЦЗ

та БЖД Дніпропетровської області                 Л.О. Королькова