Мер не має бути в політиці. Мер має бути там, де люди. Діалог з людьми завжди приведе до конструктиву (с) Роксолана Джура, Бурштинський міський голова

 

   У грудні 2017 року у місті Бурштин Івано-Франківської області Бурштинським міським головою Джурою Роксоланою та Зеленодольським міським головою Савченком Андрієм було підписано Угоду про соціальне партнерство між містами Бурштин та Зеленодольськ, де працюють теплові електростанції ДТЕК.  Завдяки підписанню цього документу було започатковано партнерські стосунки між містами заради спільного розвитку.

   27 – 28 березня Зеленодольська громада приймала колег із міста-пратнера: Роксолану Джуру, міського голову; Богдана Рибчука, секретаря ради; Олександру Шаган, виконавчого директора Агенції місцевого розвитку м. Бурштина, що стало продовженням обміну досвідом та співробітництва у місцевому самоврядуванні.

   Під час діалогу із виконавчим апаратом Зеленодольської міської ради Роксолана Олександрівна розповіла про основні стратегічні напрями своєї діяльності як міського голови, поділилася досвідом впровадження освітньої та медичної реформ у своїй громаді: «Іти на ОТГ треба грамотно, із професійною командою, доносячи правду, і вибираючи пріоритет тих сіл, які не втопили повністю соціальну інфраструктуру. Де є гідний вчитель, де є якісна освіта навіть для 20 учнів, а не де паде хата і вони кажуть, що то школа. В тій хаті ніколи не буде якісної освіти і ЗНО сьогодні це не реформує». 

   Саме в ці дні у Зеленодольській громаді над завершальною стадією розробки Стратегії розвитку ЗМОТГ  працювали польські експерти програми ДОБРЕ із  Фонду розвитку місцевої демократії Роберт Жарковський та Олексій Пасічник. Колеги-партнери з м. Бурштин мали змогу поспілкуватися із експертами та отримати змістовні відповіді щодо етапів та процесу підготовки, розробки й  обговорення стратегічного документу нашої громади.

   Активну участь у ході зустрічі брала молодь Зеленодольської громади. Учні мали можливість поспілкуватися із гостями, дізналися про кращі практики молодіжної роботи від представника Агенції місцевого розвитку міста Бурштина.

   Вихованці навчальних закладів Зеленодольської громади – учасники конкурсу ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація» продемонстрували перед гостями свій досвід у ході вивчення екологічно грамотної поведінки і стилю життя, раціонального використання енергетичних та інших ресурсів.

   Паралельно з цим польські експерти працювали із робочими групами над завершальним етапом розробки Стратегії розвитку громади.  У ході роботи було презентовано документ Стратегії, підведено підсумки перебігу партисипативного процесу його підготовки, представлено результати громадських консультацій, сформульовано та визначено пріоритетні проекти для виконання на перші 2 роки, а також  усі зібрані матеріали  громадських обговорень опрацьовано та систематизовано робочою групою у єдиний документ, який найближчим часом буде передано на розгляд сесії міської ради для затвердження.

   У результаті роботи зі стратегічного планування Зеленодольська міська ОТГ отримає документ, завдяки якому зможе раціонально організувати свою діяльність та стратегічно розподілити ресурси.