На території Дніпропетровської області триває профілактична операція «Мак», під час якої дільничні офіцери поліції виявляють і знищують нелегальні посіви маку та конопель.

 

  В Україні громадяни не мають права сіяти й вирощувати мак снотворний та коноплі – культивування ними наркотиковмісних рослин за будь-яких умов визнається незаконним.

  Багато громадян ігнорують вимоги законодавства про заборону посіву маку та конопель, вважаючи, що вирощуючи дані культури для особистих цілей, або залишаючи рости їх на своєму городі виключно для краси, вони уникнуть встановленої відповідальності.

  За незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель, громадяни нестимуть адміністративну або кримінальну відповідальність. Зовсім незначна кількість посіяних або вирощуваних рослин снотворного маку (до ста рослин) чи конопель (до десяти рослин) може бути підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ст. 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає відповідальність у вигляді штрафу від 306 до 1700 гривень з конфіскацією незаконно вирощуваних наркотиковмісних рослин.

  У випадках, якщо кількість рослин є більшою: від ста до п’ятисот рослин чи конопель у кількості від десяти до п’ятдесяти рослин, настає кримінальна відповідальність відповідно до ч. 1 ст. 310 КК України. Покарання за цей злочин передбачене у вигляді штрафу від 1700 до 8500 гривень або арештом на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3-х років.

  За незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель особою, яка була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 309, 311, 317 КК України, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку у кількості 500 і більше рослин чи конопель у кількості п’ятдесят і більше рослин (ч. 2 ст. 310 КК України ) - караються позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

  Шановні громадяни! Якщо Вам що-небудь відомо про осіб, які займаються  вирощуванням і продажем наркотиковмісних культур, інших видів наркотичних засобів, або осіб, які їх купують, не залишайтесь байдужими та повідомте правоохоронні органи за телефонами: 102, (005656) 9-10-02, 9-13-48 або іншим зручним для Вас способом.

 Конфіденційність наданої інформації гарантуємо.

 

      Апостолівський ВП Нікопольського

                                                                                     ВП ГУНП в Дніпропетровській області