• Стратегія розвитку Зеленодольської міської ОТГ до 2028 року в рамках Програми DOBRE

  • Новини
  • Освітній простір Зеленодольської міської ОТГ

  • Новини
  • Звіти

   Як захистити свої права?

   Родинні та договірні, адміністративні та трудові відносини нерідко потребують правового врегулювання. Сусід позичив гроші та не віддає борг? Банк нарахував відсотки за кредитом? Не згодні з нарахованою пенсією? Поліція не вносить вашу заяву до ЄРДР? Підприємство-постачальник газу порушує ваші права? Аліменти, розлучення, спадщина —  щоб розібратись у всіх тонкощах справи не обов'язково мати юридичну освіту. Кожен громадянин відповідно до Конституції України має право на професійну правничу допомогу.

   Юридичні консультації доступні для всіх

   Для цього по всій Україні працюють понад 100 місцевих центрів та 425 бюро правової допомоги установи у сфері управління Міністерства юстиції України. Одне із них — Апостолівське бюро правової допомоги Першого криворізького місцевого центру  з надання безоплатної вторинної правової допомоги - відкрило свої двері 1 вересня 2016 року. За рік фахівці надали консультації понад 1260  мешканцям району. Кожен громадянин має право отримати безоплатні консультації юриста та допомогу у складанні заяв та запитів. Якщо людина не може дістатись до бюро через обмежені рухові можливості, то в такому випадку працівники бюро нададуть безоплатну правову допомогу на дому.

   Хто такий адвокат за рахунок держави?

   За рік у 49 випадках людям було призначено адвоката за рахунок Державного бюджету України, який складав позови та представляв інтереси в суді. Слід зазначити, що адвокати співпрацюють з системою безоплатної правової допомоги за договором, після надання послуг людині вони отримують оплату за проведену роботу за рахунок держбюджету. Слово “безоплатно” іноді відлякує людей за принципом “Безкоштовний сир тільки у мишоловці”. Це міф, адже адвокат не працює безкоштовно, а за надані ним послуги після звітування оплачує держава. От і виходить, що для людини правова допомога надається безоплатно, але адвокат не працює безкоштовно. Це державна гарантія, яка гарантує рівний доступ до правосуддя для вразливих верств населення.

   З якими ж питаннями звертались за призначенням адвоката мешканці Апостолівського району?

   Серед позитивної судової практики працівників бюро — встановлення факту родинних відносин між матір'ю та донькою, оскарження постанов, винесених за порушення правил дорожнього руху, визнання за особою права власності на будинок у порядку спадкування, стягнення аліментів тощо. Ще більше перемог у справі правозахисту мешканців Апостолівського району попереду, адже коло осіб, які мають право на призначення адвоката за рахунок держави з 01.01.2017 розширено.

   Хто має право на безоплатну вторинну правову допомогу?

   Ветерани війни (учасники бойових дій, учасники війни, сім'ї загиблих), внутрішньо переміщені особи, особи з інвалідністю, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, інші категорії осіб відповідно до ст. 14 вищезазначеного закону. З урахуванням середньомісячного доходу на призначення адвоката мають право  усі, чий середньомісячний дохід не перевищує 2-х прожиткових мінімумів. Свій статус треба буде підтвердити документами.

   Захищати свої права чи ні — вирішує кожен із нас. Але на сьогодні створено дієвий механізм, який дозволяє отримати правову інформацію, підвищити свій рівень правової грамотності, отримувати допомогу фахівців, як це передбачено Конституцією України та законодавством, безоплатно. Правопросвітництво на рівні громади — один із пріоритетів у роботі системи безоплатної правової допомоги.

   Апостолівське бюро правової допомоги працює за адресою: м. Апостолове, вул. Центральна, 63 (1-й поверх, праве крило), тел. 05656–9-12-90; 068-208-50-52. З питань порядку роботи бюро звертайтесь до центру безоплатної вторинної правової допомоги (056)405-54-04. Кожен громадянин може отримати роз'яснення за телефоном гарячої лінії 0-800-213-103, яка працює безкоштовно і цілодобово.