Семінар вчителів природничо-математичного циклу закладів освіти Зеленодольської міської ОТГ

   У Зеленодольськівй ЗШ І-ІІІ ступенів №1 28 лютого 2018 року на семінар зібралися вчителі природничо-математичного циклу громади. До співпраці з педагогами долучилися методисти методичного кабінету  Новопольська Н.А., Фандюшина Т.Г., Липка І.В. та адміністрація школи. Було запропоновано розглянути актуальну і проблемну тему: «Інтегроване навчання як чинник оптимізації викладання природничо-математичних дисциплін». 

   Досвідом інтегрованого викладання природничих наук та поглядами на майбутнє нової української школи з учасниками семінару поділилась керівник МО учителів природничого циклу громади та співавтор програми «Природничі науки. 10 клас» , учитель біології, учитель-методист Зеленодольської ЗШ І-ІІІ ступенів №1 Нюкало Т.Г.

   Наскрізна головна думка семінару  - «Вода-основа життя» - була розкрита через низку педагогічних заходів, проведених на високому науково-методичному рівні. У виступі шкільної агітбригади «ЗЕВС», підготовленому творчою групою (учителями Цицюрою О.В., Дихновою Т.Д., Головко Л.І., Микольченко Н.С., вірним другом школи Магерою О.В., учнями 6-10 класів),  прозвучав заклик працювати на благо громади і підвищувати її престиж через інноваційні шляхи вирішення актуальних проблем, пов’язаних з екологією води. Проілюстрували підняті на семінарі проблеми експонати інтегрованої виставки творчих та дослідницьких робіт учнів (організатори - Тетервова Л.М., НюкалоТ.Г., Радченко Є.П.)

   «Подорожжю в майбутнє нової української школи» можна назвати інтегрований дослідницький захід з фізики, біології, хімії, який підготувало ШМО вчителів природничого циклу і провели Радченко Є.П., Зуєва Н.Ю., Микольченко Н.С. Учні та гості семінару мали можливість розкрити секрети води, проаналізувавши продемонстровані досліди. Усі учасники заходу прийшли до висновку: «Вода-основа життя!»

   Питання збереження та очищення води, водопостачання, екологічного стану водосховищ громади не залишили байдужими учасників семінару. Учителі громади взяли участь у засіданні шкільного наукового товариства «Плеяда», проведеному і підготовленому керівником ШНТ Гайдученко А.А. разом з творчою групою учнів 10-Б класу (Максимова А., Максименко Д., Галуц Ю.). Учні Нюкало Т.Г. Мартиненко В., Яцишина Ю. розкрили вплив структури води на здоров’я людини. Ці талановиті дівчата у науковому мультфільмі «Зеленодольське водосховище: від минулого до майбутнього» на чолі зі Сердюк О.А. та з допомогою Шмиги В.В., Микольченко Н.С. змусили усіх присутніх задуматись над проблемами чистого довкілля та екології душі. Якість питної води в Зеленодольську вивчив Свириденко Д. під керівництвом  Цицюри О.В. Гайдученко А.А. запропонувала розкрити проблеми водопостачання в громаді, і таке  дослідження «Як вода потрапляє в дім: подорож краплинки»  провели і представили Сокол П. та Калинчук С. Лише завдяки інтеграції знань з фізики, хімії, географії, біології про воду дослідники зуміли довести: «Вода – основа життя!»

   Учителі математики Бутенко Н.В., Кривоконь О.А., Шмига В.В. поділилися досвідом інтеграції знань з математики та інформатики у викладання предметів природничого циклу. Збірник завдань Бутенко Н.В. «Інтегровані завдання з теми «Вода», майстер-клас Кривоконь О.А., Шмиги В.В. «Інформаційні технології та он-лайн платформи на уроках природничо-математичного циклу», методика використання ментальних карт на етапі рефлексії, продемонстрована соціальним педагогом Гуслик Г.Б., надихнули колег до пошуку нових шляхів викладання фізики, хімії, географії, біології, математики.

   Усім учасникам семінару ми бажаємо натхнення . І пам’ятаймо: вода – основа життя!